Masterclass CO2-reductie Industrie voorjaar 2025

Online
Terug naar overzicht

Wil je concreet aan de slag met verduurzaming binnen je bedrijf? Meld je dan aan voor de 4-daagse Masterclass CO2-reductie Industrie. KWA Bedrijfsadviseurs, VEMW en RVO organiseren deze masterclass voor de 9e keer

Voor wie?

De masterclassreeks is uitsluitend bestemd voor medewerkers van industriële productiebedrijven die hun CO2-uitstoot willen verlagen. En die dit willen doen door procesmaatregelen te nemen in hun bedrijfsvoering en/of duurzame energiebronnen en grondstoffen in te zetten.

Wat gaan we doen?

Tijdens de masterclassreeks focussen we op het verlagen van energetische- en procesemissies. Je onderzoekt wat de beste verduurzamingsopties zijn voor jouw bedrijf. Daarna maak je een stappenplan om de CO2-uitstoot van jouw bedrijf te verminderen.

Eerst maak je een analyse van de huidige situatie binnen je bedrijf. Daarna behandelen we verschillende technieken waarmee je de CO2-uitstoot kan verminderen. Van de opties voor CO2-reductie die interessant zijn voor jouw bedrijf bereken je de daadwerkelijke reductie.

Ook onderzoeken we de mogelijke koppeling met kansrijke en natuurlijke transitiemomenten. Daarnaast vertellen we je over stimuleringsmaatregelen zoals subsidies, de besluitvorming, het verkrijgen van draagvlak en commitment binnen je bedrijf, omgang met weerstand en de ambassadeursrol om de CO2-reductie plannen te laten slagen.

Dit doen we aan de hand van aansprekende (reken)voorbeelden, realistische cases en handelingsperspectieven. In het besloten netwerk van deelnemers in soortgelijke situatie kun je sparren over ideeën en meer.

Data en interesse

De masterclass is opgedeeld in 4 online sessies van elk 2 uur. Let op: van deelnemers wordt verwacht dat zij de gehele reeks vanaf het begin volgen. Alle sessies vinden plaats van 10:00– 12:00 uur. Tussen de sessies door werken deelnemers de onderdelen uit: alleen of in samenwerking met anderen. Ook kunnen de cursusleiders de cursisten ondersteunen bij het opstellen van de CO2-reductielijn.

  • 1ste sessie: donderdag 6 maart - Aftrap door Jacques van de Worp
    Na deze sessie kun je je eigen situatie in kaart brengen.
  • 2de sessie: donderdag 13 maart- Gastspreker Timme Lucassen over CO2-maatregelen.
    Na deze sessie ben je in staat de opties voor CO2-reductie voor je bedrijf in kaart te brengen en transitiemomenten te herkennen.
  • 3de sessie: donderdag 20 maart - Gastspreker Frank Huis in 't Veld over stimuleringsmaatregelen.
    Na deze sessie kun je zelf een routekaart opstellen voor het geselecteerde proces. Ook kun je de scope uitbreiden naar meerdere processen.
  • 4de sessie: donderdag 3 april Gastspreker Martijn Bos over SDE++.
    Na deze sessie kun je de ambassadeursrol binnen je organisatie invullen.
  • Terugkomdag: 8 oktober
    We komen 1 x per jaar live bijeen bij de beurs Industrial Heat & Power

Aanmelden

De masterclass biedt plaats aan maximaal 20 deelnemers. Bij meer inschrijvingen kiezen we op basis van wie het eerst komt, het eerst maalt én beschikbaarheid. We bespreken ook de mogelijkheid voor deelname aan een volgende reeks.

Meld je aan